Latarki ATEX

( ilość produktów: 31 )

Latarki ATEX

Nasze latarki do stref niebezpiecznych to oświetlenie zarówno ręczne, czołowe jaki bogata oferta dalekosiężnych szperaczy. Latarki ATEX dostępne są w wersjach akumulatorowych i bateryjnych, o świetle rozproszonym oraz skupionym. Wszystko po to aby zapewnić Ci jak największy komfort pracy.

Latarki ATEX dla profesjonalistów

ATEX, czyli dyrektywa Unii Europejskiej, definiująca wymagania zasadnicze, jakie musi spełniać latarka, przeznaczona do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Nasze latarki aby uzyskać certyfikat ATEX przechodzą liczne testy aby sprostać wysokim wymaganiom normy. Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, dokładnie jak Ty. Seria latarek Survivor to wiodące latarki kątowe charakteryzujące się wysokim profilem i niezawodnym klipsem do precyzyjnego mocowania na części odzieży lub oporządzeniu roboczym. Latarki oferowane są w wersjach ATEX i HAZ-LO. Niezawodne źródło światła w kryzysowych sytuacjach to odpowiedzialność, którą latarki Survivor biorą na swoje barki. Trwała polimerowa obudowa, odporna na upadki i wodoszczelna gwarantuje szczelność urządzenia a nowoczesna dioda i gwarantuje ciągłość pracy.

Latarki ATEX dla służb mundurowych

Serie latarek ATEX to niezwykle popularne urządzenia w rękach straży pożarnej wielu krajów. Przebijające się przez gęsty dym szperacze Vulcan, niezwykle praktyczne latarki kątowe Survivor z możliwością montażu do hełmu strażackiego bądź munduru czy ręczne latarki Dualie od lat sprawdzają się na służbie czyniąc ją nieco łatwiejszą i o wiele bezpieczniejszą. Latarki serii Survivor bardzo często używane są przez wszelkie służby pożarnicze czy ratunkowe. Certyfikat ATEX zapewnia swobodę pracy nawet o strefach 0, zagrożonych wybuchem. Szperacze strażackie serii Firebox to dwie lampy akumulatorowe dużej mocy. Pierwszy z nich, E-Flood Firebox szperacz zapewniający rozproszone światło do oświetlenia dużych powierzchni z kolei model E-Spoot Firebox, wyposażony został w trzy diody LED oświetlające punktowo obszar zainteresowania jasnym skupionym światłem. Szperacze tej serii w odróżnieniu od latarek Litebox posiadają dwie niebieskie diody ulokowane na tyle urządzenia, co w znacznym stopniu podnosi bezpieczeństwo użytkownika dzięki widoczności operator latarki do tyłu. Funkcja ta jest szczególnie ważna podczas działań straży pożarnej w trakcie trwania akcji pożarniczej.

 

 

 

pixel